Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Dítě nebo senior v ohrožení

je součástí Národního koordinačního mechanismu pátrání po pohřešovaných osobách v ohrožení, což je systém vyvinutý za účelem rychlého a úspěšného nalezení pohřešovaných dětí nebo seniorů, který počítá se zapojením široké veřejnosti do pátrání.

Více informací o Národním koordinačním mechanismu pátrání po pohřešovaných osobách v ohrožení naleznete na stránkách Ministerstva vnitra.

Přihlášením k odběru novinek RSS kanálem, budete vždy informováni o vložení záznamu o pohřešovaném dítěti a můžete tak přispět k jeho brzkému nalezení.
Databáze obsahuje údaje o pohřešovaných a hledaných osobách, po kterých Policie České republiky vyhlásila pátrání.

Policie České republiky rozhodně nedoporučuje provádět opatření ze strany veřejnosti, které by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody zveřejněných osob i s ohledem na vlastní bezpečnost. Policie žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovaným nebo hledaným osobám sdělili na linku 158, případně nejbližší služebně Policie České republiky, nebo zaslali e-mail na adresu národního operačního centra Policejního prezídia Policie České republiky oopp@pcr.cz.

Všechny dotazy jsou zaznamenávány. Policie České republiky si vyhrazuje právo nezařadit do systému osobu, pokud to je nutné pro plnění jejich úkolů podle zákona.

Toto zpracování osobních údajů je realizováno v souladu se zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů v platném znění, zákonem č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky v platném znění a bylo nahlášeno na Úřad pro ochranu osobních údajů.