Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
DOLEJŠÍ ELIŠKA
pohřešovaná žena
Datum narození 3/10/2003
Pátrání vyhlášeno 8/29/2022
Bydliště - okres PRAHA - VENKOV JIH
Nebezpečný NE
Ozbrojen NE
Nakažlivá nemoc NE
Státní příslušnost Česká republika (CZ)
Výška asi 176 cm
Zdánlivé stáří 19 let

Popis osoby
  • POSTAVA střední
  • BARVA VLASŮ plavé (blond) BARVA VLASŮ hnědé
  • TVAR VLASŮ rovné
  • JIZVA LEVÉ LÝTKO VPŘEDU
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Podrobný popis

Krátký popis:
Podrobný popis:
Kriminalisté vyhlásili pátrání po 19leté Elišce Dolejší z Hradištka-Pikovice (Praha venkov-jih), jejíž pohřešování nám oznámila její matka 29. srpna. Ta svou dceru viděla naposledy 24. srpna v devět hodin večer. Následující den, tj. 25. srpna, měla brzy ráno odejít neznámo kam. Od té doby se nevrátila a nedala o sobě vědět. Doma zanechala vzkaz s tím, že si potřebuje utřídit myšlenky. Motivem jejího odchodu může být strach ze studia a dokončení 4. ročníku střední školy. Eliška má silnou citovou vazbu ke koním, tudíž by se mohla i zdržovat v blízkosti koní, v některé stáji, ranči nebo statku, kde by mohla třeba brigádně pracovat. Pohřešovaná je vysoká 176 cm, střední svalnaté postavy a má delší světle rovné vlasy. Dívka má na levé noze přibližně 12centimetrovou jizvu. Není zřejmé, co mohla mít na sobě v době odchodu z domu, nejspíš ale hnědé tepláky, zelenou bundu, černé kotníčkové boty značky Prestige a s sebou by měla mít černý campingový batoh a světle zelený spací pytel s červenou vnitřní částí. Eliška se léčí s postcovidovou sociální fóbií a krátce užívá na to léky. Kromě toho trpí astmatem. Důležité léky u sebe nemá, bez nich by ale neměla být v ohrožení života. Eliška nechala v místě bydliště mobilní telefon, platební kartu a u sebe by měla mít občanský průkaz a blíže nezjištěnou výší finanční hotovosti. Vzhledem k tomu, že dosavadní pátrání po pohřešované nevedlo k jejímu vypátrání a je zde důvodná obava o její zdraví a život, proto se opětovně obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc. Pokud dívku uvidíte nebo víte, kde by se mohla nacházet, ozvěte se nám, prosím, na tísňovou linku 158. Děkujeme předem za spolupráci.


Databáze obsahuje údaje o pohřešovaných a hledaných osobách, po kterých Policie České republiky vyhlásila pátrání.
Policie České republiky rozhodně nedoporučuje provádět opatření ze strany veřejnosti, které by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody zveřejněných osob i s ohledem na vlastní bezpečnost. Policie žádá občany, aby veškeré informace k pohřešovaným nebo hledaným osobám sdělili na linku 158, případně nejbližší služebně Policie České republiky, nebo zaslali e-mail na adresu operačního odboru Policejního prezídia Policie České republiky pp.oo.operacni@pcr.cz.
Všechny dotazy jsou zaznamenávány. Policie České republiky si vyhrazuje právo nezařadit do systému osobu, pokud to je nutné pro plnění jejich úkolů podle zákona.
Toto zpracování osobních údajů je realizováno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, zákonem č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky v platném znění a bylo nahlášeno na Úřad pro ochranu osobních údajů.